Jak vybrat pingpongový stůl SPONETA?

 

Pokud máte rádi sport a zábavu, tak je pro Vás nákup ping pongového stolu tou správnou volbou. Tento sport je velice atraktivní pro všechny věkové kategorie a dá se hrát v jednom člověku i kolektivně. Ale jako u každého sortimentu, který si chce člověk zakoupit je důležité vědět co kupuje a jaké jsou možnosti a rozdíly v nabízeném sortimentu. Z tohoto důvodu jsme pro Vás vytvořili tento jednoduchý návod pro lepší orientaci a v případě dalších otázek nám určitě zavolejte na naši zákaznickou linku a s výběrem Vám rádi poradíme.

 

Vnitřní nebo venkovní?sponeta

První co si člověk musí uvědomit je, jestli chce hrát stolní tenis venku (outdoor) nebo uvnitř (indoor). Stoly pro vnitřní používání nejsou určené do prostředí se zvýšenou vlhkostí, vystavené slunečnímu záření, či povětrnostním vlivům. Dalším faktorem je také odpovídající prostor pro samotné hraní. Stoly vnější mají širší uplatnění, jsou z naprosto jiných materiálů a odolávající povětrnostním vlivům. Dají se tedy používat celoročně a používané materiály jsou odolné vůči teplotám, dešti, slunci a mají speciální povrchovou struktůru s antireflexní vrstvou a UV filtrem.

Stoly na stolní tenis značky SPONETA podléhají německým testům podle zákona o bezpečnosti výrobku (GPSG). Všechny tyto výrobky jsou označeny značkou GS jako doklad o kvalitě testů (testováno bezpečnost). Ty jsou rozděleny do několika skupin podle jejich rozsahu použití:

SPONETA S1 - třída D

SPONETA S3 - třída D,C

SPONETA S4 - třída B

SPONETA S5 - třída B

SPONETA S6 - třída B

SPONETA S7 - třída A

 

Třída A - Vybavení špičkové kvality
Třída B - Pro pravidelné užívání
Třída C - Relax v kolektivu
Třída D - Standardní sortiment vhodný pro začátečníky

  

ramRámová konstrukce

Konstrukce rámu souvisí především s celkovou kvalitou a masivností rámu. To vše se odráží samozřejmě na ceně, odolnosti a celkovou stabilitu produktů. Levnější modely z nižších řad mají slabší materiály a jejich rám nemá horizontální zpevnění. Toto je jeden z důvodů proč se tyto stoly doporučují pouze začátečníkům do vnitřního prostředí. Rámová konstrukce lepších modelů disponuje příčným zpevněním a snese i náročnější zacházení. Ve velmi náročných podmínkách se doporučují stoly svářené z pozinkovaných profilů, které ovšem nemají skládací mechanismus.

skladaci mechanismus

 

Skládací mechanismus

Skládací mechanismus je velmi důležitá kapitola při výběru. Máte na výběr z mnoha variant, většina lidí, kteří nemají prostor pro stálou hrací plochu musí mít možnost složení svého stolu aby s ním mohli manipulovat. Některé stoly mají možnost složení pouze jedné hrací desky, díky čemuž máte možnost hrát sami se sebou a některé zase nemají možnost složení žádnou, díky čemuž je zaručena lepší stabilita a masivnost konstrukce.

 

 

pojezdPojezd

Spolu s konstrukcí a manipulací souvisí kolečka na kterých se stůl pohybuje, některé modely mají kolečka plastová, či pogumovaná (lepší komfort pojezdu). V poslední řadě některé kolečka mají pro lepší stabilitu vlastní brzdný systém. Kolečka mohou být buďto zdvojená, či jednoduchá, což také souvisí s komfortem a stabilitou a rozhodující je samozřejmě i velikost samotných koleček.

 

 

Hrací deska - materiálmaterial

Hrací deska má přesně dané parametry - délka: 274 cm, šířka: 152,5 cm, výška: 76 cm.

Hrací deska stolu na stolní tennis má dvě poloviny a uprostřed síťku. Barevné rozlišení značky SPONETA je buďto zelené, či modré. Povrch, ale musí být vždy matný bez lesku. Na okrajích je umístěna 2 cm široká bílá koncová čára. Pro čtyřhru je dále rozdělena každá polovina stolu uprostřed 3 mm tlustou čárou ve středu rovnoběžnou s čárou postranní. 

Samotný materiál vnitřních stolů SPONETA je dřevotříska (lisování z více vrstev dýhy). Samotná výroba desky je velice důsledná, aby nedocházelo ke kroucení a nerovnostem. Stoly vnitřní jsou vyráběny z laminátu. 

U značkových stolů jsou hrací desky vyrobeny ze speciálních profilovaných vrstvených hliníkových plátů s antireflexní odrazovou vrstvou, která zabraňuje odrážení světla a oslnění při hře. Odrazové vlastnosti pingpongového míčku jsou však naprosto stejné jako u stolů dřevěných.

Nejkvalitnější pingpongové stoly mají zpravidla silnější horní desku (rozměry 22 mm, 25 mm) a jsou označeny logem ITTF (Mezinárodní federace stolního tenisu).

 

INDOOR (VNITŘNÍ)

1 * dřevotříska 16 - 19 mm, mulitply potažené, oblast použití: třídy C a D
2 ** dřevotříska 22 mm, násobení upraven speciálním lakem, oblast použití: třída B
3 *** dřevotříska 22 až 25 mm, násobení upraven speciálním lakem, oblast použití: třída A

 

OUTDOOR (VENKOVNÍ)

1 * melaminová deska z pryskyřice 3,5 - 4 mm, odolná proti vlhkosti, přilepená ke kovové konstrukci, oblast použití: třídy C a D
2 ** melaminová deska z pryskyřice 5 - 10 mm, odolná proti vlhkosti, přilepená ke kovové konstrukci, oblast použití: třídy B a C

 

Komfort:

Pro lepší komfort jsou některé stoly vybaveny praktickým držákem ping pongových pálek a míčků. Tento držák je většinou samotnou součástí stolů. U venkovních stolů je tento držák opatřen navíc krytem proti povětrnostním vlivům. Díky tomu budete mít příslušenství prakticky vždy "po ruce".

 

Systém jištění

Každý model má svůj systém skládání a jištění desek. Díky pákovým mechanismům může manipulovat se stolem jedna osoba.

 

smsSMS (Inteligentní Manual System)

Ovládání jednou rukou u tohoto systému je velmi pohodlné. Nápadná rukojeť je viditelná v libovolné poloze a ze všech stran. Oje pod desku stolu odemkne obou bezpečnostních zařízení současně. V poloze skladovací, že desky, je třeba především uvést do svislé polohy, takže se automaticky zamkne na své místo. V poloze hrací, zámky již klikněte na velmi dobře na místě před dosažením vodorovné polohy. V tomto případě, ale také zajistit vysokou stabilitu na nerovném terénu.

  

 

Bezpečnostní madlobezpecnostni madlo

Tento systém umožnuje uvolnit oba dva zámky současně na jedné straně desky. Systém je velice snadný, že ho dokážete obsluhovat i jednou rukou. Bezpečnostní madlo zvyšuje jako i jiné bezpečnostní prvky stabilitu produktu a bezpečnost. Při skládání do svislé polohy je třeba madlem uvolnit zámky jednoduchým přítahem madla směrem k sobě.

Naleznete u:
S 4-72 / 73 i / e, S 5-72 / 73 i, S 7-62 / 63

 


bezpecnostni zamek deskyBezpečnostní zámek desky

Tato funkce umožňuje bezpečně zajistit desku ve svislé poloze při uskladnění stolu a aby se deska nevrátila do horizontální polohy. Odblokování zámku je velice prosté.

Naleznete u:
S 1-72 / 73 i / e

 

  

Bezpečnostní háčkybezpecnostni hacky

Tento bezpečnostní mechanismus je na každé straně desky. Jednoduchým uvolněním zámku se desky dostanou buďto do vodorovné polohy, nebo se pří skládání do svislé polohy uzamknou jasně slyšitelným zacvaknutím zámku.

Naleznete u:
S 1-26 / 27 i, S 3-46 / 47 i / e

 

stabilizacni system

Stabilizační systém

Tento způsob zajištění stability stolu je u nejvyšších modelů značky Sponeta. Jedná se zabezpečující stabilizační systém nohou stolu, který se odblokuje jednoduchým zacvaknutím při skládaní z vodorovné polohy. Systém se aktivuje slyšitelným "zacvaknutím".

Naleznete u:
S 7-22 / 23

 

Šroubové spojenísroubove spojeni

Tento způsob spojení slouží ke stabilizaci stolů v rozleženém stavů, ale také díky tomuto spojení umožnuje plynulý pohyb do složené svislé podoby.

Naleznete u:
S 1-52 / 53 i

 

 

 

 

 

Vyberte si z široké nabídky pingpongový stůl SPONETA na našem eshopu

 

Informace o členění produktových řad SPONETA najdete ZDE

 

 

 

 

 

488 388 771

Zákaznická podpora (9 - 18 h)

Děkujeme za vaši důvěru kterou vkládáte do značky SPONETA a ujišťujeme vás, že uděláme vše pro vaši spokojenost jak s produkty Sponeta, tak i našimi službami a zákaznickým servisem. V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na výše uvedených kontaktech. 

Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací